Wybrane pytania dotyczące woreczków do pieczywa dla piekarni.

Jakie jest minimum logistyczne?
– Minimum logistyczne wynosi 30 tys szt jednego gatunku chleba.

Jakie jest minimum logistyczne chlebów gatunkowych?
– Minimum logistyczne chlebów gatunkowych wynosi np. 15 tys szt jeśli zamawia się również chleb podstawowy na minimum 50 tys szt.

Co oznacza tolerancja ilościowa?
– Przy dokonaniu zamówienia przyjmujemy przykładowo ilość 100 tys szt woreczków, ilość faktyczna po zakończonym procesie produkcji może wynosić mniej lub więcej sztuk w granicach 10- 15 % zamawianej ilości, wynika to z oczywistych procesów technologicznych.

Czy projekt jest płatny?
– Obecnie nasza firma realizuje projekty graficzne woreczków do pieczywa w ramach zawartej współpracy z daną piekarnią.

Jaki jest koszt matryc?
– Koszt wykonania matryc umożliwiających wykonanie nadruku jest najogólniej mówiąc różny. Różni się w zależności od wyboru zarówno folii woreczków do pieczywa , ilości kolorów nadrukowanych na woreczkach dla piekarń jak i wielkością danego nadruku.

Czy muszę ponosić koszty wykonania matryc?
– Decyzja o ponoszenia kosztów wykonania matryc do nadruku zależna jest od zamawianej ilości, jak również od formy płatności. Fakt kto ponosi koszt wykonania matryc w kontekście grupa PAKFOL – PIEKARNIA ustalany jest indywidualnie.

Czy mogę zamówić tylko matryce do wykonania nadruku?
-Nie. Profil działalności opiera się na produkcji opakowań foliowych w tym woreczków do pieczywa z folii HDPE oraz woreczków do pieczywa z folii CPP (błyszczące) do pakowania pieczywa zarówno ręcznego jak i zmechanizowanego. Matryca jest tyko półproduktem, środkiem do wykonania pełnego produktu. Ponoszenie jednorazowego kosztu matryc przez klientów wynika z niedostatecznej pierwszej zamawianej ilości, w związku z tym pokrycie kosztów jest czasem niemożliwe. Zakład przy tym nie ma zapewnienia o dalszej współpracy z daną piekarnią w związku z tym te koszty mogły być trudne do odzyskania, dlatego czasem to klient musi ponieść koszt wykonania matryc przy pierwszym zamówieniu. Jest to jednak bardzo indywidualna kwestia. Dysponujemy wieloma rozwiązaniami kwestii kosztów matryc do nadruku, które zadowalają naszych klientów.

Czy zamawiając woreczki do pieczywa ponoszę koszt transportu.
– Kosztu transportu nie ponosi klient, który spełnia wymogi minimum logistycznego.

Jaki jest czas oczekiwania na woreczki do pieczywa?
– Standardowy czas oczekiwania to 14 dni od momentu zatwierdzenia projektu nadruku na woreczkach.

Jaki jest czas opracowania projektu nadruku woreczków do pieczywa?
– Czas opracowania projektu jest bliżej nieokreślony. Dopracowujemy każdy szczegół do momentu aż klient zamawiający woreczki w naszym zakładzie będzie w pełni usatysfakcjonowany. Czas opracowywania projektu jest zależny od procesu akceptacji danego projektu przez naszego klienta, w tym wypadku Piekarnię.

Czy mogę samodzielnie określić co konkretnie ma się znaleźć na projekcie, czy firma proponuje wyłącznie swoje wzory?
– Nasza firma jest jak najbardziej otwarta na sugestie ze strony klienta. Jeśli istnieje potrzeba opracowujemy wzór nadruku od podstaw samodzielnie, w oparciu o dialog z naszym klientem. Wzory są indywidualne oraz unikatowe.